Kryzys wieku średniego i motocykl
Adam Fidusiewicz opowiada o swoim kryzysie wieku średniego, który zaowocował zakupem Harleya. Przyznaje, że motocykl miał być sposobem na zaczepianie dziewczyn, ale w praktyce najczęściej podchodzą do niego inni motocykliści, głównie mężczyźni. Adam żartuje z wizerunku harleyowca – poważnego, czasem aroganckiego, i deklaruje, że chce być „uśmiechniętym motocyklistą”.
W rozmowie pojawił się też wątek stereotypów związanych z Harleyem jako motocyklem dla starszych panów, a także anegdoty o pierwszych motocyklach i motywacjach do ich zakupu. Adam wspomina, że zaczynał od Hondy Shadow 125, ale na większych motocyklach wyglądał komicznie, więc ostatecznie wybrał Harleya, który „pasował”.
Aktor przyznaje, że jazda na motocyklu to dla niego nie tylko pasja, ale i sposób na przełamywanie barier w kontaktach z ludźmi. Opowiada o tym, jak zostawił karteczkę z gratulacjami na czyimś motocyklu, co zaowocowało nową znajomością.
Adam wspomina też o sytuacji, gdy odkrył, że jego motocykl jest nadal ubezpieczony na poprzedniego właściciela, który – jak się okazało – zginął w wypadku motocyklowym. To skłoniło go do refleksji nad bezpieczeństwem i ryzykiem związanym z jazdą na motocyklu.
Wiek, wygląd i viralowy filmik
Adam opowiedział też o swoim viralowym filmiku, w którym żartuje, że młody wygląd zawdzięcza temu, że nie ma żony i dzieci, nie pali i nie pije. Filmik wywołał burzę w internecie, bo poruszył tematy wieku, rodziny i używek – kwestie bardzo wrażliwe społecznie. Adam analizuje reakcje widzów i zauważa, że Polacy są szczególnie wyczuleni na punkcie starzenia się i wyglądu.
Storytelling, aktorstwo i castingi
Adam mówi o swojej drodze aktorskiej, nauce języka rosyjskiego (1111 dni nauki), pracy w polskich i zagranicznych produkcjach oraz o tym, jak ważny jest storytelling – umiejętność opowiadania historii i wywoływania emocji. Opowiada o castingach, w tym o trudnych doświadczeniach z castingami online przez Zooma.
Udział Adama Fidusiewicza w filmie "W pustyni i w puszczy"
Adam Fidusiewicz zyskał ogólnopolską rozpoznawalność dzięki roli Stasia Tarkowskiego w filmie „W pustyni i w puszczy” z 2001 roku, będącym nową ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza. Wcielił się w głównego bohatera – nastoletniego Polaka, który wraz z Nel Rawlison (Karolina Sawka) zostaje porwany w Afryce i musi walczyć o przetrwanie oraz odnalezienie drogi do wolności. Rola Stasia była dla Fidusiewicza przełomem w karierze aktorskiej.